Használja ki az egészségpénztári kártyája adta lehetőségeket!

Az egészségpénztári számlához egészségkártya is tartozik, és erre a kis plasztikra nem érdemes úgy tekinteni, mint plusz egy kártyára, ami foglalja a helyet a tárcánkban. A segítségével jóval kényelmesebben használhatjuk az egészségpénztári számlánkat. Ha már van, használjuk, és használjuk jól.

Mit ad nekünk az egészségkártya?

Elsősorban kényelmet.

Az egészségpénztári kártya egy mágnescsíkkal ellátott plasztikkártya, amellyel a terminálon lehúzva tudunk fizetni, tehát úgy, mint egy nem érintős bankkártyával. A folyamat a szokásos kártyás fizetés, gyors és egyszerű.

A segítségével közvetlenül költhetünk az egészségpénztári számlánkról, tehát nem kell számlát kérnünk a vásárlásunkról. Az elszámolást a bolt, patika vagy szolgáltató és a pénztár egymás között végzik. Ugyan a szolgáltatók így is adnak majd számlát, amelyen az egészségpénztár adatai és a tagsági kódunk is szerepelnek, de ez a mi példányunk, nem kell küldenünk sehová.

Hol használhatjuk az egészségpénztári kártyát?

Terméket bárhol vásárolhatunk, szolgáltatást viszont az egészségpénztár szerződött partnereinél vehetünk igénybe. Ez több, mint 13 ezer gyógyszertárat, üzletet, rendelőt és egyéb szolgáltatót jelent, a kártyaelfogadó helyek azonban ennél valamivel szűkebb halmaz.

Nem minden helyen fizethetünk az egészségkártyánkkal, ahol terméket vásárolhatunk vagy szolgáltatást vehetünk igénybe. A kártyaelfogadó helyek általában jelzik, hogy lehet náluk egészségpénztári kártyával fizetni, de a pénztár szolgáltató keresőjében szűrhetjük a találatokat csak a kártyaelfogadó helyekre.

Ha magánorvosi szolgáltatást vennénk igénybe, akkor online foglalás esetén érdemes megnéznünk, hogy használhatjuk-e majd a kártyánkat, ha pedig telefonon foglalunk időpontot, akkor kérdezzünk rá a kártyahasználatra, így nem érhet minket meglepetés.

Különösen előnyös lehet a kártyahasználat, ha nagyobb összegű számlát szeretnénk kifizetni. Ilyen lehet például, ha nagyobb fogorvosi beavatkozás, egynapos sebészeti eljárás vagy szülés árát rendeznénk. Ez főként akkor jó, ha a szükséges összeg rendelkezésre áll a pénztári számlánkon, és ezért rövid időre sem szeretnénk azt a bankkártyánkról nélkülözni.

Az egészségkártyát a bankkártyánkkal is összeköthetjük

A bankkártyával összeköthető OTP Egészségkártya nagyon rugalmas használatot tesz lehetővé. A kártyák közötti kapcsolatot bármikor létrehozhatjuk, vagy bonthatjuk. De mire jó ez?

Az egészségpénztári számlánk egy különálló számla, amelyről ha fizetünk, akkor legalább nagyjából tisztában kell lennünk annak egyenlegével. Ezt a számolgatást küszöbölhetjük ki azzal, hogy az egészségkártyánkat összekapcsoljuk a bankkártyánkkal.

Ha az egészségszámlánkon nincs a fizetéshez szükséges elegendő összeg, akkor a hiányzó részt az egészségkártya közvetlenül a bankkártyánkról, tehát a lakossági számlánkról veszi át. A folyamat helyben a pénztárnál lezajlik pár másodperc alatt. Ez akkor is működik, ha egyáltalán nincs az egészségszámlánkon pozitív egyenleg.

A bankszámlánkról a számlához hiányzó összeget az egészségpénztár költségével növelten kéri a kártya. Ez ugyanolyan egészségpénztári befizetésnek minősül, mintha utalással vagy bankkártyás fizetéssel teljesítenénk eseti befizetést az egészségpénztári számlánkra. Ez után tehát ugyanúgy jogosultak leszünk a 20 százalékos adóvisszatérítésre.

Ezzel a módszerrel néhány lépést átugorhatunk az egészségpénztári fizetésben. Nem kell a költésünkről számlát kérnünk, nem kell befizetnünk pénzt az egészségpénztárba, és nem kell számlát beküldenünk ahhoz, hogy azt visszakapjuk.

Mikor előnyös összekapcsolni a kártyáinkat?

Ha a rendszeres egészségpénztári befizetéseink általában elegendők az egészségügyi kiadásaink fedezésére, akkor kevésbé látjuk majd az összekapcsolás előnyét. Ilyenkor is érdemes lehet ezt megtenni, hiszen bármikor lehet olyan nagyobb kiadásunk, amellyel nem számoltunk, például egy, a vártnál drágább orvosi vizsgálat vagy diagnosztikai eljárás. Az összekapcsolt kártyával így is biztonságban lehetünk.

Ha pedig nem szeretnénk, vagy nem tudunk sok pénzt tartani az egészségpénztári számlánkon, akkor kisebb összeg befizetésével is tudunk tovább nyújtózni az aktuális egyenlegünkön.

Ha szükséges, bonthatjuk a kapcsolatot

Bár a bankkártyával összekapcsolt egészségkártya hasznos és kényelmes, nem feltétlenül van rá mindig szükségünk. Mindaddig, amíg az egészségszámlánk egyenlege pozitív, a kártyás fizetéssel ezt a megtakarítást használjuk akkor is, ha az egészségkártyánk össze van kötve a bankkártyánkkal.

Ha tehát olyan családi szolgáltatásra gyűjtünk, amelyhez 180 napos egyenlegre van szükségünk, akkor arra nekünk kell ügyelnünk.

A bankkártyánkat és az egészségkártyánkat mindaddig összekapcsolva tarthatjuk, amíg el nem értük a maximális adóvisszatérítéshez szükséges befizetés összegét.

Ne feledjük, hogy vannak olyan szolgáltatások, amelyek esetében mindenképpen számlát kell kérnünk. Ilyen például a beiskolázási támogatás.

Fő a biztonság!

A bankkártyával való összekapcsolás során a fizetés lényegében egy bankkártyás befizetés. A bankkártya és bankszámla adataink továbbra is titkosak. Ha azonnal pontosan szeretnénk látni, hogy mekkora levonás történt a bankszámlánkról, akkor kérjünk a költéseinkről push üzenetet vagy SMS-t.

Így akkor is azonnal lépni tudunk, ha az egészségkártyánk esetleg illetéktelen kezekbe kerülne, és a kiadásainkat is jobban nyomon tudjuk követni.

A bankkártyával összeköthető egészségkártya jelenleg a legmodernebb kártyatípus. Segítségével könnyen és egyenlegek fejben tartása nélkül tudjuk használni az egészségszámlánkat. A kiadásainkra ilyenkor is érdemes figyelmet fordítanunk, ugyanakkor nagyfokú szabadságot jelent, hogy akkor is fizethetünk egészségkártyával, ha nagyobb megtakarítást nem tudunk vagy nem szeretnénk az egészségpénztárban tartani.

Hasonló cikkek


Ha kérdése van, hívja ügyfélszolgálatunkat

Az alábbi időpontokban hívható:
hétfő-péntek7:30-20:00

Nyitva tartás a személyes ügyfélszolgálatunkon

Ügyfélszolgálatunk az alábbi nyitvatartási időben várja Önt
(1138 Budapest, Váci út 135-139. OTP Bank fiók):
Hétfő: 8.00 - 17.00
Kedd - péntek: 8.00 - 16.00

Foglaljon időpontot kollégáinkhoz!

Ha előre foglal időpontot, akkor a Váci úti ügyfélszolgálatunkon várakozás nélkül fogadjuk, az Önnek megfelelő időpontban (legkorábban 2 munkanap múlva).
Az időpontfoglalást egyszerűen, online elvégezheti az alábbi linkre kattintva.

Időpontot foglalok

Emellett ügyfélszolgálatos kollégáink rendelkezésére állnak:
- telefonon (H-P: 7.30-20.00),
- e-mailben,
- és chat-en (H-P: 8.00-18.00) keresztül is.

Számlák személyes leadása:

OTP Egészségpénztári számláit várakozás nélkül, egyszerűen leadhatja az ügyfélszolgálaton elhelyezett számlagyűjtő dobozban (1138 Budapest, Váci út 135-139. OTP Bank fiók).

Cím:
1138 Budapest, Váci út 135-139. (OTP Bank fiók)
Levelezési cím:
1369 Budapest 5. Pf. 362
Nyitvatartás:
Hétfő: 8.00 - 17.00
Kedd-péntek: 8.00 - 16.00
E-mail cím:
info@otpep.hu
Bankszámlaszám:
11703006-20411440
Adószám:
18105564-2-41
További oldalak:
www.otpportalok.hu
www.golyavaro.hu
www.facebook.com/otpep
www.instagram.com/otpep
www.youtube.com/user/otppenztarak