Gerinc megújulás szárazon és vízen
Cikk megjelenésének dátuma: 2024. május 31.
Többször találkozhattunk már azzal a mondással manapság, hogy „az ülés az új dohányzás”. Sajnos az ülőmunkával órákra székhez kötötté válik az ember, fokozva ezzel a mozgásszervi problémák, betegségek kialakulásának esélyét, ami egyre több mindenkit érint korosztálytól függetlenül. Nagyon sok tünet jelentkezhet, akár egyszerre is, és sokszor csak akkor megyünk kezelésre, ha már hosszabb ideje érzünk kellemetlenséget vagy fájdalmat. Szerencsére számos modern és tradicionális megoldás létezik a megelőzésre és a fájdalom enyhítésére. Ismerje meg ezeket partnerünk, a Széchenyi és a Lukács Gyógyfürdő és Uszoda alábbi írásából!
Mit okozhat a sok ülés?
A folyamatos ülő testhelyzet okozta tünetekre gyógyírt kínálnak a szakemberek által felügyelt kezelések, de a legfontosabb, hogy mi magunk is sokat tegyünk a gerincünk egészségéért: mozogjunk és figyeljünk oda testünk jelzéseire.
Ülés során a gerincoszlop harmonikus görbülete megváltozik (oldalról nézve a nyaki szakasz homorú, a háti domború, az ágyéki szakasz homorú), ami a csigolyatestekről eredő és tapadó vázizom fokozott feszességét fogja eredményezni. Kifeszített állapotban az izmokban futó hajszálerek összenyomódnak, kipréselődik belőlük a vér, aminek következtében a vérátáramlás nem lesz megfelelő az izmokban. A pangás miatt steril gyulladás keletkezik, ami kóros anyagcsere termékek felszaporodását vonja maga után.
Sajnos ez a folyamat a gerincoszlop több szakaszát is érinti. A kizárólag mozgásszervi problémának hitt panaszok, tünetek odafigyelést igényelnek. A problémakör összetett, ugyanis a gerincvelőből kilépő idegszálak behálózzák az egész testet: a fejet, a felkarokat, az alkarokat, a zsigereket, a belső szerveinket, tehát ennek az egészségére, épségére nagyon nagy figyelmet kell fordítani, mert előbb vagy utóbb az egész szervezet kárát látja az ülőmunkának.
A leggyakoribb tünet a fájdalom, amely jelentkezhet a nyakban, hátban, derékban, a karok-, és/vagy lábak zsibbadásával kombinálódva. Gyakori tünet az ujjvégek érzéketlensége, hangyamászásszerű érzés, vagy égő jellegű fájdalom a bőrön. Tartós ülés eredményeként a vénás keringés is akadályozott, amelynek következménye a láb dagadása.
A Budapest Gyógyfürdői Zrt. gyógykezelései megoldást kínálnak azon pácienseknek is, akik száraz kezelésekben gondolkodnak, és azon klienseknek is, akik a gyógyvíz kínálta gyógyulási lehetőséget szeretnék igénybe venni.
Rekreáció szárazon:
- egyéni gyógytorna (30 perc gyógytornásszal)
- ultrahang kezelés (szöveti mikromasszázs, amennyiben érintettek a végtagok, az ultrahang kombinálása interferencia kezeléssel a legjobb választás)
- orvosi gyógymasszázs (mechanikus úton segít abban, hogy oldódjon az izmok feszessége, felszabadítva ezzel a kis hajszálereket, hogy újra zavartalan legyen az áramlás)
Rekreáció gyógyvízzel:
- gyógyvizes medencefürdő (az egész testet körbeölelő hatása révén ingerterápia a teljes testnek)
- súlyfürdő (a gerincoszlopra gyakorolt húzóhatás eredményeképpen a porckorongok regenerálódnak)
- víz alatti vízsugár masszázzsal (izomlazító hatása mellett hatékonyan serkenti a vénás visszaáramlást és a nyirokkeringést is)
- iszappakolás (izomlazító, fokozza a kollagénben gazdag szövetek (ín, szalagok, tok) nyújthatóságát)
- víz alatti csoportos gyógytorna (aktív torna a gyógyvíz által biztosított kellemes közegben)
Kezeléseinket a Széchenyi és Lukács Gyógyfürdőkben rendelő reumatológus szakorvos kollégák írják ki a betegvizsgálatot követően. Rendeléseinket háziorvosi beutaló nélkül vehetik igénybe. Várakozási idő: 1 hét.
Bejelentkezés:
- Széchenyi Gyógyfürdő és Uszoda
minden hétköznap 8.00-16.00 között a +36 20 260 9952; +36 20 434 8052; + 36 1 363 8880 telefonszámokon van lehetőség.
Honlap - Lukács Gyógyfürdő és Uszoda
minden hétköznap 7.00-19.00 között a +36 20 257 4965; +36 20 257 9476; +36 20 258 1387 telefonszámokon van lehetőség.
Honlap
A cikkben megjelenő szolgáltatással kapcsolatos kifogással a szolgáltatást nyújtó gazdasági társasághoz lehet fordulni, az OTP Egészségpénztár ez irányú mindennemű felelősségét kizárja.
Hasonló cikkek
Segítségre lenne szüksége?
Cikk megjelenésének dátuma: 2024. május 31.
Kérjen visszahívást, hogy szakértő kollégáink az Önnek legmegfelelőbb időpontban kereshessék Önt a továbbiakkal.
Ha kérdése van, hívja ügyfélszolgálatunkat
hétfő-péntek | 7:30-20:00 |
Nyitva tartás a személyes ügyfélszolgálatunkon
Ügyfélszolgálatunk az alábbi nyitvatartási időben várja Önt
(1138 Budapest, Váci út 135-139. OTP Bank fiók):
Hétfő: 8.00 - 17.00
Kedd - péntek: 8.00 - 16.00
Foglaljon időpontot kollégáinkhoz!
Ha előre foglal időpontot, akkor a Váci úti ügyfélszolgálatunkon várakozás nélkül fogadjuk, az Önnek megfelelő időpontban (legkorábban 2 munkanap múlva).
Az időpontfoglalást egyszerűen, online elvégezheti az alábbi linkre kattintva.
Emellett ügyfélszolgálatos kollégáink
rendelkezésére állnak:
- telefonon (H-P: 7.30-20.00),
- e-mailben,
- és chat-en (H-P: 8.00-18.00) keresztül is.
Számlák személyes leadása:
OTP Egészségpénztári számláit várakozás nélkül, egyszerűen leadhatja az ügyfélszolgálaton elhelyezett számlagyűjtő dobozban (1138 Budapest, Váci út 135-139. OTP Bank fiók).
- Cím:
- 1138 Budapest, Váci út 135-139. (OTP Bank fiók)
- Levelezési cím:
- 1369 Budapest 5. Pf. 362
- Nyitvatartás:
- Hétfő: 8.00 - 17.00
Kedd-péntek: 8.00 - 16.00 - E-mail cím:
- info@otpep.hu
- Bankszámlaszám:
- 11703006-20411440
- Adószám:
- 18105564-2-41
- További oldalak:
- www.otpportalok.hu
- www.golyavaro.hu
- www.facebook.com/otpep
- www.instagram.com/otpep
- www.youtube.com/user/otppenztarak